Jäta menüü vahele

Liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi kontingendi korraldatud pooljaoülema kursuse lõpetasid ka kolm eesti sõdurit

Eelmise nädala reedel lõppes 1. jalaväebrigaadi liitlaste lahingugrupi Suurbritannia kontingendi poolt korraldatud jalaväe pooljaoülema kursus. Kahenädalasel kursusel osalesid nii Eesti kui ka Ühendkuningriigi sõdurid, kokku alustas kursust 55 kaitseväelast, kellest lõpetas 32.

„Need numbrid näitavad kui raske ja pingeline on see kursus, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kui meie reamehe peamine mure on tema ise ning talle antud – reeglina väga täpse ja detailse – käsu täitmine, siis kapral on esimene Briti maaväe auaste, millega kaasneb vastutus mitte ainult enda, vaid ka kaasvõitlejate eest. Lõpetajad on tõestanud, et nemad on valmis seda vastutust kandma,“ ütles kursuse ülem kapten William Heseltine.  Kursuse lõpetasid edukalt ka kaks Scoutspataljoni tegevväelast ning Kalevi jalaväepataljoni ajateenija. „Eestlased olid väga fantastilised, ägedad ja tublid sõdurid – pühendunud, professionaalsed ning teotahtelised,“ lisas kapten Heseltinel.

Kalevi jalaväepataljoni jaanuarikutse ajateenija nooremseersant Joonas Reinberg meenutas, et kui ülem pakkus võimalust Ühendkuningriigi korraldatud kursusel osaleda, oli ta kohe nõus ennast proovile panema. „Ma tulin ajateenistusse selleks, et viimast võtta ning sellist võimalust ei saanud ju mööda lasta. Päris raske oli – peamist pingutust nõudis ärkvel püsimine, vahepeal sai magada heal juhul paar tundi. Tunnistan, et vahepeal tulid ka loobumisemõtted – tulin ju vabatahtlikult ning lõpetamise kohustust kui sellist ei olnud – otsustasin ma ikkagi lõpuni minna. Hea tunne on, et sain hakkama,“ ütles nooremseersant Joonas Reinberg.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Keri üles