Jäta menüü vahele

Liitlaste lahingugrupi uued üksused harjutasid keskpolügoonil koostööd

Märtsi lõpus Tapale saabunud Suurbritannia maaväe Mercia rügemendi 1. pataljoni ja Prantsusmaa 12. kürassiiride rügemendi üksused harjutasid aprilli esimestel nädalatel toimunud integratsiooniõppusel Bold Eagle omavahelist koostööd.

​„Õppus Bold Eagle õpetab meie liitlaste soomusjalaväeüksusi võitlema Eesti maastikul ning rakendama ühendrelvaliigi lahingut nii ründe- kui kaitseoperatsioonides,” ütles õppuse korraldaja major Lauri Teppo.

Pühapäeval lõppenud õppuse peamisteks eesmärkideks oli liitlaste lahingugrupi integreerimine 1. jalaväebrigaadi juurde ja omavahelise koostöö harjutamine Eesti maastikul. Õppusel harjutati ründe- ja kaitselahingute pidamist nii kompanii kui ka pataljoni tasemel. Lisaks lahingumasinatele ja tankidele võtsid õppusest osa ka liitlaste pioneeriüksused, kelle üheks ülesandeks oli kaitsepositsioonide rajamine.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

GALERII

Keri üles