Jäta menüü vahele

Liitlaste lennukid harjutavad Eesti õhuruumis

21.-27. märtsini teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16 ning Suurbritannia piloodid transpordilennukil A400. Madallennud toimuvad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) tööpäevadel kell 08:00 kuni 10:00 ja 14:00 kuni 17:00. Laupäeval toimuvad lennud 08:00 kuni 10:00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Keri üles