Jäta menüü vahele

Logistikapataljon tähistas 101. sünniaastapäeva

Täna tähistas kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon Ämaris üksuse 101. sünniaastapäeva.

„Traditsiooniliselt oleme me pataljoni sünnipäeva tähistanud avatult ja pidulikult, koos oma toetajate ja külalistega, kuid sel aastal on see teisiti – meile nähtamatu vaenlane koroonaviiruse näol on sundinud meid vältima suuri ühisüritusi ning pannud proovile meie vaimu ja valmiduse,“ ütles logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla. „Olgu olukord milline tahes, me hoiame alati oma moraali ja kuuluvust ühises väärtussüsteemis, meie kaitsevalmidust. Oleme uhked oma ajaloo üle, oleme uhked meie vaprate esiisade üle ja oleme uhked logistikapataljoni üle!“

Tavapärase avatud uste päeva asemel pühendusid sõdurid päeva esimeses pooles heategevusele, loovutades koos samas linnakus asuvate õhuväelastega Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskusele üle 25 liitri verd.

„Olen tsiviilis vereandmisele mõelnud, kuid kahjuks on see seni ainult mõtteks jäänud,“ ütles esimest korda verd loovutanud nooremseersant Mihkel Vendel. „Hoidke enda tervist, pange tähele ennast ja oma ümbruskonda, märgake neid inimesi, kes teiega koos on ja tuletage endale meelde, et elate ainult ühe korra,“ lisas nooremseersant Vendel.

Pataljoni aastapäeva puhul ergutati täna ka üksuse silmapaistvamaid sõdureid ning värskelt kaprali auastme teeninud said kätte auastmetunnused.

Temaatilises ajalootunnis meenutati pataljoni ja selle eelkäia saavutusi. Veel võtsid sõdurid üksteisega mõõtu sportmängudes ning pataljoni väliköökides korraldati ka võistlus parimate gurmeeroogade valmistamises kaitseväe kuivtoidupakkides leiduvast.

Järgmisel aastal loodab logistikapataljon oma 102. sünnipäeva tähistada taas avatud uste ja rohkete külalistega, nagu traditsiooniks on saanud.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Logistikapataljon asub Ämari lennubaasi territooriumil. Logistikapataljon loeb end auto-tanki rügemendi järeltulijaks. Auto-tanki rügement, mis koondas endas tollase Eesti sõjaväe soomusautod ja kergetankid, loodi 9. aprillil 1919 soomusautode kolonnina, selle nime all osaleti ka Vabadussõjas.

Keri üles