Jäta menüü vahele

Logistikapataljoni ajateenijad vandusid sõduri baaskursuse lõppedes Eestile truudust

Reedel lõppes Ämaris asuvas toetuse väejuhatuse logistikapataljonis 30 talvekutse ajateenijatele sõduri baaskursus ning noored sõdurid andsid oma kaasvõitlejate ees Eestile truudusevande.

Kursuse lõpetamiseks pidid ajateenijad selle nädala esimeses pooles läbima kiire lõpurännaku, kus keskmiselt 28 kilomeetri pikkusel distantsil tuli demonstreerida omandatud sõdurioskuseid erinevate sõjalis-taktikaliste ülesannete lahendamisel ja maastikul orienteerudes.

Kursuse parimale lõpetajale, reamees Igor Zahhartšukile anti traditsiooniliselt üle nimeline tääknuga ning kuldne mütsimärk. Parimat jagu ergutati pataljoni sümboolikat kandvate meenetega.

„Esimene etapp teie ajateenistusest on läbitud, kuid teie sõdurielus on tulemas järjest uued, veel tõsisemad ja rohkem pingutust nõudvad väljakutsed. Kaitsevägi panustab teie väljaõppesse ning just teie toel õpetame suvel välja järgmisena saabuvad kutsealused ning teie hakkate vedudega toetama kaitseväe teisi üksuseid,“ ütles rivistusel kursuse lõpetanud ajateenijatele toetuse väejuhatuse logistikapataljoni staabiülem major Martin Mäepere.

Kursuse lõpetanud 30 ajateenijast 10 läheb edasi nooremallohvitseride kursusele, et toetada jaoülematena suvekutse alusel saabuvate ajateenijate väljaõpet ning 20 ajateenijat läbivad autojuhikursust, et toetada logistikapataljoni võimekust kaitseväe transpordivõimekuse tagamisel.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on väeüksuse rahu- ja sõjaaja allüksuste ettevalmistamine, väeüksuse reservüksuste formeerimise läbiviimine, väeüksuse lahinguvalmiduse tagamine ja kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine. Logistikapataljon paikneb Ämari lennubaasi territooriumil.

Fotod

Keri üles