Jäta menüü vahele

Lõppes 1. jalaväebrigaadi kaardiõppus Furious Juniper

Täna lõppes esmaspäeval alanud 1. jalaväebrigaadi õppus Furious Juniper, kuhu olid kaasatud Põhja maakaitseringkond ja reservväelased, et harjutada sõjaliste operatsioonide planeerimist pataljoni ja brigaadi tasemel.

„Hea on näha käsu valmimise protsessi ja seda, kuidas toimub lahingutegevuse planeerimine brigaadi tasemel. See kui põhjalik analüüs tehakse ja kuidas planeeritakse brigaadi allüksuste koostööd, et kõik tegevused toimuksid ilma tõrgeteta annab mulle täna kindluse, et sõjaajal toimuvad kõik tegevused nii nagu planeeritud,“ ütles õppusel osalenud reservväelane lipnik Märt Paal.

Õppuse Furious Juniperi eesmärgiks on harjutada sõjaliste operatsioonide planeerimist pataljoni ja brigaadi tasemel ning arendada üksuste vahelist sujuvat koostööd, et muuta see veel kiiremaks ja koordineeritumaks.

„Suurimaks erinevuseks võrreldes minu varasema kogemusega on see, et nüüd on võimalus harjutada planeerimist brigaadi tasemel ja koos liitlasüksustega. Muidugi on ka õppuse vorm muutunud koroonaviirusest tingitud olukorrast aga õppusel järgitakse kõiki ohutusnõudeid,“ lisas õppusel osalenud reservväelane lipnik Mihkel Stamm.

Tulenevalt Terviseameti poolt seatud piirangutest toimuvad õppuse briifingud videosilla vahendusel ning kaardiõppuse käigus valminud plaanid harjutatakse läbi 2021. aastal toimuvatel õppustel Knight Lavard ja Bold Monsoon 21.

Keri üles