Jäta menüü vahele

Lõppes lisaõppekogunemine Okas

Täna lõppes kolmapäeval Vabariigi Valitsuse otsusega välja kuulutatud lisaõppekogunemine Okas 23-3 ning õppusel osalenud reservväelased naasevad koju, et saabuv isadepäev lähedaste seltsis veeta.

Äsja lõppenud lisaõppekogunemine keskendus lennubaasi 911. baasikaitseüksuse valmisoleku kontrollile ja väljaõppele. Reservväelastele algasid lisaõppekogunemise peamised tegevused neljapäeval üksuse formeerimisega. Seejärel tegeleti värskendusväljaõppega ja treeniti laskeoskust. Õppekogunemise viimasel päeval harjutati juba erinevate üksusespetsiifiliste ülesannete täitmist ja koostegevust.

„See riik on meie kaitsta ja ma usun, et see on iga kodaniku kohus. Läbi selliste lühikese etteteatamisega lisaõppekogunemiste me testime oma valmidust, näeme mis seisus meie üksused on ja vajadusel saame teha korrektuure, et olla ikka päriselt valmis meie riiki kaitsma,“ ütles lennubaasi ülem kolonelleitnant Maanus Nigul.

Tegemist on kolmanda lisaõppekogunemisega sel aastal. Eelmine lisaõppekogunemine toimus selle aasta maikuus.

Lisaõppekogunemise Okas 23-3 eesmärk oli lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrolliti riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri kuuluvate reservväelaste kogunemiseni. Peale lisaõppekogunemiste kutsub kaitsevägi regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.

GALERII

Keri üles