Jäta menüü vahele

Lõppes mereväeõppus Baltops 2020

Eesti mereväe miinijahtija Sakala ning staabi- ja toetuslaev Wambola jaoks lõppes ligi kaks nädalat kestnud Läänemere suurim mereväeõppus Baltops 2020, kus laeva meeskond harjutas koos miinituukritega koostööd liitlaste maa-, mere- ja õhuväeüksustega.

„Kokkuvõtteks võib öelda, et meie üksused saavutasid täieliku lahingvalmiduse ning täitsid õppuse eesmärgid, milleks olid merepildi loomine, vaba liikumise tagamine mereteedel ning maabumisharjutuse ala ettevalmistamine,“ ütles EML Wambola komandör kaptenmajor Ermo Jeedas ning lisas, et liitlaste poolt tehtud maabumine oli edukas.

Õppuse jooksul leidis EML Sakala mitmeid õppemiine Lõuna- Rootsi ja Poola territoriaalvetest ning Eesti miinituukrid said harjutada miinide kahjutuks tegemist. Õppus toimus Läänemere edelaosas Bornholmi saare piirkonnas, hõlmates merealasid alates Lõuna-Rootsist kuni Poola rannikuni.

Merevägi osales õppusel Balti miinitõrjeeskaadri Baltron koosseisus. Baltops on iga-aastane Läänemere suurim mereväeõppus, mida korraldatakse alates 1971. aastast. Õppusel osales kokku 29 alust ning maa-, mere- ja õhuväe üksused üheksateistkümnest riigist.

EML Sakala ja EML Wambola asusid Tallinnast Lõuna- Rootsi poole teele 5. juunil. Õppus Baltops 2020 lõppes 16. juunil, mereväe laevad naasevad Miinisadamasse reedel.

Fotod

Keri üles