Jäta menüü vahele

Lõppes õhutõrjepataljoni nooremallohvitseride baaskursus

1.jalaväebrigaadi juulikutse võitlejatel lõppes möödunud reedel nooremallohvitseride baaskursus, mille raames tunnustati parimaid ajateenijaid ning kursusi läbi viinud tegevväelasi.

„Senine juhtimiskogemus ei jää teile viimaseks, teie roll juhina suureneb päev päevalt kuni teie teenistuse lõpuni. Olge aktiivsed ja võtke teenistusest maksimum, sest siit saadav kogemus on kasulik ka väljaspool kasarmumüüre,“ ütles õhutõrjepataljoni ülem kolonelleitnant Tanel Lelov.

Baaskursuse pidulikul rivistusega tähistati tulevastest ajateenijatest juhtide väljaõppe esimese etapi lõppu. Juba esmaspäevast jätkatakse erialaõpingutega, spetsialiseerudes oma väeüksuse spetsiifilistele vajadustele.

Juulikutse nooremallohvitseride kursuse sõduritel on seni olnud võimalus osa võtta ka kahest märkimisväärsest õppusest. Lätis toimunud õppusest „Hõbenool“, kus tehti vastutegevust Läti brigaadile ning osaleti erinevates kaitse- ja ründelahingutes ning liitlaste lahingugrupi integratsiooniõppusest „Furious Bugle“, kus meie sõdurid täitsid vastutegevuse rolli Taani ning Ühendkuningriigi lahingugrupile.

Nooremallohvitseride baaskursusel omandavad ajateenijad jaoülema teenistuskohustuste edukaks täitmiseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Kursuslastele õpetatakse kursuse jooksul üksuse juhtimist, planeerimist ning otsuse vastuvõtmise protsessi, pedagoogikat, paiknemist metsas, julgestamist, kiirrünnakut ning kiirkaitset.

Fotod

Keri üles