Jäta menüü vahele

Lõppes reservjalaväepataljoni õppekogunemine

Täna viidi Pärnus lõpuni reservjalaväepataljoni deformeerimine, millega ühtlasi lõppes ka viimase kümnendi suurim reservväelaste õppekogunemine Siil.

Varahommikul Lääne-Virumaalt Pärnusse liikunud pataljoni isikkoosseis tagastas õppekogunemise ajaks väljastatud relvastuse ning varustuse.

„Õppekogunemine oli edukas, kõik püstitatud ülesanded said täidetud,“ ütles maaväe ülema kohusetäitja kolonel Urmas Roosimägi. “Reservväelased tõestasid, et ajateenistuse jooksul saadud sõdurioskused ei ole reservis oldud aja jooksul kuhugi kadunud.“

Kolonel Roosimägi sõnul aitas eduka õppekogunemise läbiviimisele kaasa reservväelaste positiivne ja asjalik suhtumine, distsipliin ning kõrge motivatsioon. „Tagasisides on märgitud, et kaitseväe poolt antavat infot oli väga palju, samas oli aeg kogu info omandamiseks limiteeritud.“

„Lõppenud õppekogunemine annab meile kogemuse, mida saame rakendada tulevatel aastatel korraldatavatel õppustel,“ ütles kolonel Urmas Roosimägi.

Sel aastal kutsus kaitsevägi õppekogunemistele kaitseväes ja Kaitseliidus 1800 reservväelast, järgmiseks aastaks on kaitseminister kinnitanud õppekogunemistele kutsutavate koguarvuks ligi neli tuhat reservväelast.

Reservjalaväepataljoni kokkuharjutamine algas 29. septembril reservohvitseride kogunemisega, 6. oktoobril liitusid väljaõppega reservallohvitserid. 13. oktoobril viidi läbi reakoosseisu tulekuga pataljoni lõplik formeerimine. Kogu pataljoni kokkuharjutamine toimus Lääne-Virumaal kaitseväe keskpolügoonil.

Õppuse Siil käigus testis kaitsevägi sõjalise valmisoleku tõstmist ja mobilisatsiooni läbiviimist, õppekogunemisel värskendati reservväelaste teadmisi kaitseväest. Reservõppekogunemisel osalejateks olid 80% ulatuses 2004. aastal ajateenistuse lõpetanud. Reaalselt osales õppekogunemisel 66% kutsutud reservväelastest.

Kuna reserv on Eesti sõjalise riigikaitse selgroog, siis on õppekogunemisel osalemine loogiline jätk kunagi läbitud ajateenistusele. Tulevikus on plaanis korraldada reservväelaste õppusi igal aastal ja suurendada järjekindlalt õppekogunemistele kutsutavate reservväelaste hulka.

Keri üles