Jäta menüü vahele

Lõpurännak pani tulevaste nooremallohvitseride vastupidavuse proovile

Eile lõppes 24-tunnine 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnaku nooremallohvitseride kursuse lõpurännak. 94 osalejal tuli puhkepausideta läbida Ida-Virumaa kaunis looduses pea 70-kilomeetriline teekond ja kaheksa kontrollpunkti, kus lahendati erinevaid ülesandeid.

„Õppuse viisid läbi allohvitserid allohvitseridele. Kursuslased olid tublid ja nendega võib igati rahule jääda,“ kiitis rännaku lõpetajaid rännaku läbiviija staabiveebel Indrek Ojasoo. „Osalejad näitasid üles tugevat vaimu ja head füüsilist vormi. Nendes on potentsiaali saada headeks jaoülemateks ja aspirantideks.“

Rännaku käigus kontrolliti jagude toimimise tõhusust, juhtimisoskust ja „kastist välja“ mõtlemist. Kontrollpunktide vahelistel lõikudel raskendas kursuslaste liikumist vastane, kes kontrollis olulisemaid teid ja sõlmpunkte.

„70 kilomeetrit tundus algul seljakotiga olevat raske läbida, kuid varasem teenistus on näidanud, et kui oleme jõudnud läbida 10 kilomeetrit, suudame läbida ka 70. Mõte, et enam ei jaksa, tekkis korraks vist kõigil, kuid alla anda ei saanud,“ rääkisid õppurid Rasmus Ainsalu ja Rasmus Raag. „Kursus andis meile tulevikuks oskused, kuidas käituda jagusid juhtides erinevates olukordades ja ka teadmise, mida tunneb „gustimees“, kui ta peab oma raske granaadiheitjaga ringi jooksma.“

Jõhvi linnaku nooremallohvitseride kursuse läbiviijaks oli Viru jalaväepataljoni jalaväekompanii. Kursuse lõputseremoonia, kus premeeritakse parimat jagu ning antakse kätte väljateenitud auastmed, toimub reedel.

GALERII

Keri üles