Jäta menüü vahele

Luurekompanii nooremallohvitserid harjutasid koostööd USA kopterimeeskondadega

Täna lõppes kaks päeva kestnud luurekompanii nooremallohvitseride baaskursuslaste ja Ameerika Ühendriikide lahinglendude brigaadi vaheline koostööharjutus, mille käigus harjutati taktikalisi lahingtegevusi.

„Helikopter ei ole küll põhiline luureobjektile liikumise vahend, kuid sõdurite jaoks on selline koostööharjutus kindlasti unustamatu ja motiveeriv kogemus,“ ütles harjutuse korraldaja luurekompanii ülem kapten Priit Värno lisades, et samuti on säärane koostööharjutus kasulik USA üksustele endile kui ka erinevatele Eesti toetusüksustele, kes organiseerisid kopterite logistilise toetuse Ämari baasist Tapale.

14. ja 15. septembril toimunud harjutus algas kopterite UH-60 Black Hawk tutvustuse ja ohutustehnikaga, millele järgnes sõdurite helikopterile paigutamise harjutus, kus pandi rõhku meeskonnatööle. Sellele järgnes lennuharjutus, mille käigus tutvustasid USA piloodid luurekompanii sõduritele kopterite võimekusi ja taktikalisi võimeid.

UH-60 Black Hawk kopterid kuuluvad Ameerika Ühendriikide maaväe 101. lahinglendude brigaadi (Combat Aviation Brigade) ning igapäevaselt baseeruvad Lätis Lielvarde baasis. Eestis viibivad nad kuni 18. septembrini, mil suunduvad tagasi Lätti.

Fotod

Keri üles