Jäta menüü vahele

Malis teeniv Eesti jalaväerühm alustas teenistust esimese patrulliga Gao linnas

Eesti kaitseväe jalaväerühm BKN ESTPLA-7 tegi eile oma esimese patrulli Gao linnas ja selle lähiümbruses ning külastas ka kohalikku kooli, et viia sinna uueks õppeaastaks vajalikke koolitarvikuid.

„Esimene patrull möödus edukalt ja sõdurid tegutsesid professionaalselt. Eelnev väljaõpe on olnud hea, eriti tuli kasuks väljaõppe käigus külastatud Tapa lasteaed,“ ütles BKN ESTPLA-7 rühmaülem leitnant Silver Altmäe peale esimest patrulli, mille käigus tutvuti ka kohaliku külavanemaga ning külastati Tacharani kooli, kuhu viidi uueks õppeaastaks vajalikke koolitarvikuid.

Jalaväerühm BKN ESTPLA-7 ja toetuselement jõudsid operatsioonipiirkonda möödunud nädalal ja teenistus Malis algas sisseelamisperioodiga, mille jooksul tutvustas oma rotatsiooni lõpetav Estpla-36 uuele üksusele baasi reegleid, töörütmi, ülesannete spetsiifikat ja üldist eluolu. 

Lisaks jalgsi- ja soomustatud patrullide läbiviimisele transportööridel SISU XA-188 EST peavad Eesti sõdurid mehitama oma baasi pääslaid ja vaatlusposte ning täitma kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Eesti rühma tegevust toetab operatsioonipiirkonnas oma rahvuslik toetuselement, mille ülesandeks on rühma logistikaalane tagamine.

Eesti üksuste rotatsioonid Malis kestavad neli kuud ja BKN ESTPLA-7 saabub koju 2020. aasta detsembrikuus, kui Malis on ülesanded üle antud järgmisele üksusele.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks.

Fotod

 

 

Keri üles