Jäta menüü vahele

Malis teeniv Eesti jalaväerühm alustas teenistust esimese patrulliga

Eesti kaitseväe jalaväerühm BKN-10 Estpla käis esmaspäeval lasketiirus ja tegi oma esimese patrulli Gao linna lähistel.

„Meie jaoks oli lasketiirus käimise juures kõige olulisemaks aspektiks nii raskerelvade kontroll kui relvade normaaljooksule seadmine. Muidugi pakkus siinne lasketiirus käimine ka omaette väljakutse, millega me Eestis kokku ei puutu – uudishimulikud ja ohtu mitte tajuvad kohalikud inimesed, kes tahtsid ummisjalu maas vedelevaid hülsse korjama tulla ja keda tuli ohutuse mõttes aeg-ajalt eemale suunata,“ ütles jalaväerühma BKN-10 Estpla rühmaülem nooremleitnant Taavi Tammaru lisades, et järgmisel korral võetakse lasketiirus kindlasti ette juba laskeharjutused, mida jaokoosseisus teha.

„Samuti käisime lasketiiru lähedal asuval platool patrullimas, mis möödus edukalt. Kõik läks plaanipäraselt ning võin meestega igakülgselt rahule jääda. Sõdurid tegutsesid Scoutspataljoni võitlejatele kohase professionaalsuse ja asjatundlikkusega ning eelnev Eestis tehtud raske töö ja pädev väljaõpe on tuntav,“ lisas nooremleitnant Tammaru.

Jalaväerühma põhigrupp BKN-10 Estpla jõudis operatsioonipiirkonda läinud nädalal ja teenistus Malis algas neile sisseelamisperioodiga, mille jooksul tutvuti baasi reeglite, töörütmi, ülesannete spetsiifika ja üldise elu-oluga. Lisaks alustati ka oma põhitöö tegemisega – Barkhane baasi väravate ja vaatluspostide mehitamise ning kiirreageerimisüksuse ülesannete täitmisega.

Teenistust alustanud üksuse eelgrupp koos rahvusliku toetuselemendiga (NSE) jõudis Gao sõjaväebaasi juba nädalapäevad varem, mistõttu jõuti kõik vajalikud toimingud ja tegevused põhiüksuse saabumiseks aegsasti ette valmistada. See võimaldas põhigrupi teenistuse sisseelamisperioodi muuta kiiremaks ning efektiivsemaks.

Eesti jalaväerühma tegevust Malis toetab kontingendi koosseisu kuuluv erialaspetsialistidest koosnev rahvuslik toetuselement, mille ülesandeks on rühma logistikaalane tagamine. Koostööd liitlastüksustega ja Eesti kontingendi tegevust on toetamas ja koordineerimas kontingendi vanem.

Eesti üksus paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas. Eestlased elavad ja teenivad samades tingimustes kui Prantsusmaa sõjaväelased. Septembris teenistust alustanud üksuse rotatsioon Gaos kestab detsembri lõpuni, mil antakse vastutus üle järgmisele Eesti kontingendile.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

GALERII

Keri üles