Jäta menüü vahele

Malis teeniv Eesti jalaväerühm teostas esimese patrulli Gao linnas

Kaks nädalat tagasi Barkhane operatsioonil Malis teenistust alustanud Eesti kaitseväe jalaväerühm Estpla-36 teostas eile oma esimese rühmapatrulli Gao linnas.

Kombineeritud patrulli käigus väisati oma vastutusala piires erinevaid linnaosi ning teostati Barkhane mässutõrjeoperatsiooni jaoks olulisi ülesandeid.

„Esimest kombineeritud rühmapatrulli saab lugeda igati kordaläinuks. Suutsime tuvastada olulisi asukohti ja inimesi ning saada edasiseks teenistuseks vajalikku väärt informatsiooni,“ tõdes Estpla-36 rühmaülem leitnant Tõnis Tael.

Eelnevalt on jalaväerühm patrullis käinud küll juba kahel korral, kuid mõlemal korral vähendatud koosseisus ning Prantsuse üksusega koostöös. Eilne patrull teostati iseseisvalt Eesti üksuse täiskoosseisus.

Kombineeritud patrull koosnes erinevatest etappidest, mille käigus liiguti nii soomustransportööridel SISU XA-188 kui jalgsi. Prantsuse staabi tagasiside oli peale ülesande sooritamist positiivne, mis näitab, et sõdurite väljaõpe on olnud heal tasemel ning ülesandeid täidetakse professionaalselt.

Estpla-36 alustas Barkhane mässutõrjeoperatsioonil teenistust aprilli keskpaigas ning kahe esimese nädala jooksul on teostanud kokku juba kolm patrulli Gao linnas ja lähiümbruses, mehitanud kuuel korral baasi valveposte ning teostanud kaks julgestusülesannet.

Jalaväe rühmale lisaks kuulub Eesti kontingendi koosseisu eriala spetsialistidest koosnev rahvuslik toetuselement NSE-6, teabeohvitser ning kontingendi vanem.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Lisaks Eestile toetavad operatsiooni Ühendkuningriigid transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59913

Keri üles