Jäta menüü vahele

Malis vahetus operatsioonil Barkhane teeniva Eesti kontingendi juhtüksus

Üle pooleteise kuu Malis operatsioonil Barkhane Eesti kontingendi BKN-10 Estpla juhtüksusena teeninud lahingugrupp Roc Noir lõpetas oma teenistuse pidulikul rivistusel, kus vastutuse võttis üle uus lahingugrupp Korrigan.

„Uue kontingenti osas loodame, et sama töörütm ja omavaheline koostöö jätkuks nii nagu eelmise juhtüksusega, sest koostöö Roc Noiriga sujus eestlaste vaates väga hästi ja ma väidan, et seda on väga raske üle trumbata. Seda nii tööalaselt kui isiklikul tasandil,“ ütles Eesti kontingendi vanem major Rauno Viitmann viidates, et kogu Eesti kontingent sai Roc Noir lahingugrupiga väga hästi läbi. „Selle hea koostöö tõestuseks on möödunud kuul toimunud ühisoperatsioonid, mis initsieeriti prantslaste endi poolt – nad nägid, et teatud operatsioonide läbiviimiseks on just eestlased kõige paremini ettevalmistatud ning kõige õigemad inimesed vastavaid ülesandeid täitma.“

„Kallid relvavennad scoudid Eesti kontingendist. Teie panus Roc Noiri lahingugruppi on olnud märkimisväärne. Seda just kolmel põhjusel: meie edukalt läbiviidud ühisoperatsioonid, teie meelestatus ja töö efektiivsus missioonil ning muidugi teie kohaolek siin meie kõrval,“ ütles Prantsuse 1. kõrbe lahingüksuse Roc Noir ülem kolonel Thomas Noizet. „Teie kohalolu siin meie kõrval on meie jõudude ühendamise sümboliks, kuid lisaks ja eelkõige on teie panus „põllul“ reaalset tulemust andev tegutsemine. Ja nii lõimegi selle nelja kuu jooksul sini-valge-punase lipu ning sini-must-valge lipu vahel tugeva sideme.“

Malis teenistuses olev Eesti jalaväerühm BKN-10 Estpla on moodustatud Scoutspataljoni baasil ning nende põhiülesanneteks on Barkhane baasi väravate ja vaatluspostide mehitamine, kiirreageerimisüksuse ülesannete täitmine ning patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses.

Lisaks põhituumikule kuulub kontingendi koosseisu erialaspetsialistidest koosnev toetusüksus ning teabeohvitser. Koostööd liitlastüksustega ja Eesti kontingendi tegevust toetab ning koordineerib kontingendi vanem.

Eesti üksus paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas. Eestlased elavad ja teenivad samades tingimustes kui Prantsusmaa sõjaväelased. Septembris teenistust alustanud üksuse rotatsioon Gaos kestab detsembri lõpuni, mil antakse vastutus üle järgmisele Eesti kontingendile.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

GALERII

Keri üles