Jäta menüü vahele

Malisse suunduv üksus viimistles oskusi laskelaagris Ragnarök

Eile lõppes Sirgalas aasta lõpus Malisse välisoperatsioonile suunduva jalaväerühma BKN-11 Estpla nädalane laskelaager Ragnarök, kus üksus harjutas erinevates taktikalistes olukordades vajalikke oskusi ning toimusid lahinglaskmised.

„Õppus oli loodud lahinglaskmistena, milles esinesid elutruud situatsioonid, mis võivad meid Malis ees oodata. Kõige tähtsam on see, et maastikul töötasime ühtse rühmana, lahendasime keerulised situatsioonid ning lisaks saime lasta kõigist rühma relvadest. See nädal näitas, et meie rühm on valmis Mali välisoperatsiooni jaoks,“ ütles BKN-11 Estpla rühmaülem nooremleitnant Mihkel Tamm.

Õppusel osalejad kinnistasid missioonieelsel väljaõppes õpitud oskusi taktikalistes tegevustes nii päevasel kui öisel ajal. Harjutustel pandi rõhku ka mitmesuguste erialade omavahelisele koostööle. Stsenaariumid matkisid taktikalisi olukordi, mis iseloomustavad teenistust Mali välisoperatsioonil. Sõdurid harjutasid muuhulgas kohalikelt informatsiooni kogumist, ala kontrollimist ja julgestamist, samuti kiirrünnakuid ja linnalahinguid. 

Lahinglaskmistel kasutati kaitseväes kasutusel olevatest relvadest tankitõrje granaadiheitjat Carl Gustaf ning ühekordset tankitõrjelasku C-90 Instalaza, samuti kuulipildujat MG3 ja raskekuulipildujat Browning M2. Üksikvõitleja tasemel lasti automaatrelvast R-20 ja rauaalusest granaadiheitjast M203.

Augustis Malis teenistust alustanud jalaväerühma rotatsioon Gaos kestab detsembri lõpuni, mil antakse vastutus üle BNK-11 Estplale.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

GALERII

Keri üles