Jäta menüü vahele

Mässutõrjeoperatsioonil Barkhane teeninud Eesti kontingent jõudis koju

Ligi viis kuud Lääne-Aafrikas mässutõrjeoperatsioonil Barkhane teeninud Eesti Kaitseväe kontingendi BKN08 liikmed jõudsid täna hommikul tagasi kodumaale.

Ämari lennubaasis toimunud rivistusel võttis saabunud sõdurid vastu Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija, kes tänas kaitseväelasi hea teenistuse eest rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil. „Hästi tehtud. Nüüd võtke aeg oma lähedaste jaoks, tehke tagasi see neli kuud, mis te kodust eemal olite,“ ütles kolonelleitnant Aija.

Kontingendi teenistus Malis algas eelmise aasta detsembris. Selle aja jooksul käis jalaväerühm BKN08 Estpla kümnel korral patrullis Gao linnas ja selle ümbruses. Patrullide raames viidi mitmetesse koolidesse Eestist kaasa võetud koolitarbeid. Lisaks olid jalaväelased 39 ööpäeva Gao sõjaväebaasi väekaitse teenistuses ning täitsid 26 korral kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Rahvusliku toetuselemendi BKN08 NSE ülesandeks oli kogu kontingendi teenindustoetuse tagamine.

Eesti kontingent paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Eesti üksus elab ja teenib samades tingimustes nagu Prantsusmaa sõjaväelased. Operatsioonil Barkhane on Eesti üksuse ülesanneteks patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses, baasikaitse ja kiirreageerimine.

Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni, ohjamine. Prantsusmaa juhitud terrorismivastasel operatsioonil Barkhane Malis üksusega osalemisega kinnitab Eesti, et on valmis panustama julgeoleku tagamisse just seal, kus asuvad suured julgeolekuohud Euroopa jaoks.

GALERII

Keri üles