Teisipäeval, 8. oktoobril lõppes mereväelase baaskursuse lõpuharjutus, mille raames pidid ajateenijad laeva maha jätma ning veetma rohkem kui ööpäeva päästeparvedes Miinisadama akvatooriumis.
„Võtan parve väljaõppega kaasa kogemuse, et juhul kui minu laevaga peaks tulevikus midagi juhtuma, siis teen endast kõik oleneva, et laeva ei peaks maha jätma ja parve minema,“ ütles harjutusel osalenud madrus Gregor Sikkel.
Harjutus algas avariiolukorraga laevas, misjärel tuli ajateenijatel laev hüljata ja üheskoos päästeparvedesse ujuda. Parvedesse jõudes kasutasid ajateenijad kogu viie nädalase kursuse jooksul õpitud esmaseid merepääste alaseid teadmisi – parved pumbati veest tühjaks, määrati vaatlejad ja kuivatati riided ära.
24 tundi pärast harjutuse algust saabus helikopteriga politsei- ja piirivalveameti pinnaltpääste meeskond, mis vintsis merehädalised parvedelt kopterisse ja tõi kaldale. Lisaks harjutati päästmist ka mereväe miinisõja divisjoni päästepaadi ja patrull-laevade divisjoni päästejetiga.
Mereväelase baaskursust korraldab mereväekool. Kursus toimub peamiselt Miinisadama linnakus ja Revali merekoolis. Õpe kestab kokku viis nädalat ja algab kohe pärast sõduri baaskursuse lõpetamist. Pärast seda spetsialiseeruvad ajateenijad sidepidamise, miinitõrje-relvastuse, kokk-parameediku ja motorist-elektriku erialadele sõjalaevadel.