Jäta menüü vahele

Mereväe ajateenijad lõpetasid mereväelase baaskursuse 24 tundi kestva lõpuharjutusega

Täna lõppes Tallinnas kahepäevane mereväe baaskursuse päästeparveõppus, mis oli mereväe ajateenijatele viimane katsumus enne mereväelaseks saamist.

„Päästeparveõppus on lõpueksam, mis aitab kinnistada kursuse jooksul omandatud vajalikke mereväelase oskusi ja teadmisi. Harjutus aitab ajateenijatel mõista, kuidas kriisisituatsioonidest külma närvi ja meeskonnatöö abil edukalt välja tulla – kõik need oskused on olulised ka pärast ajateenistust,“ ütles kursuse instruktor vanemveebel Tanel Võrk.

Harjutus algas avariiolukorraga laevas ja meeskonnal tuli laev hüljata. Seejärel pidid ajateenijad ujuma meeskondadena päästeparvedeni Miinisadama akvatooriumil. Parvedes veetsid nad ligikaudu ööpäeva ning said selle aja jooksul korduvalt parve täis pumbata ja vett välja visata. Päästeparvedes pani iga meeskond välja vaatlejad, et võimalikele päästjatele endast märku anda. Ligi 24 tundi hiljem jõudis helikopteriga kohale politsei- ja piirivalveameti lennusalk, kes meeskonnad ohutult kaldale tõi.

Kokku lõpetas mereväelase baaskursuse 43 ajateenijat.

„Nii suurt kursust pole meil ammu olnud – see oli mereväekoolile tõsine väljakutse. Kuigi varustuse ja instruktorite arv on piiratud, pole väljaõpe sellepärast kannatanud. Sarnasteks väljakutseteks oleme valmis ka järgnevatel aastatel,“ ütles mereväekooli ülem kaptenmajor Ermo Jeedas.

Mereväelase baaskursust korraldab mereväekool. Kursus toimub peamiselt Miinisadama linnakus ja Revali merekoolis. Õpe kestab kokku neli nädalat ja algab kohe pärast sõduribaaskursuse lõpetamist. Pärast seda spetsialiseeruvad ajateenijad sidepidamise, miinitõrje-relvastuse, kokk-parameediku ja motorist-elektriku erialadele sõjalaevadel ning kalda toetusteenistuses.

Galerii

Keri üles