Jäta menüü vahele

Mereväe laevad harjutasid liitlastega koostööd

Eile harjutasid Eesti mereväe patrull-laev EML Kindral Kurvits, miinijahtija EML Ugandi ja väekaitsekaater EML Risto Läänemerel koostööd Itaalia fregati ITS Antonio Marcegliaga.

„Liitlaste fregatiga ei õnnestu meil just igapäev koostööd teha, nii et see oli ideaalne võimalus teha kompleksharjutus, kus erinevatel laevadel on erinev väljaõppe fookus – väekaitsekaatril väekaitse, EML Kindral Kurvitsal helikopteri vastuvõtmine ja EML Ugandil liitlaslaevaga ühised manöövrid,“ ütles mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.

Stsenaariumi kohaselt eskortis ITS Antonio Marceglia Eesti mereväe miinijahtijat vaenulikus keskkonnas, tagades talle julgestuse ümberkaudsetele ohtudele. Väekaitsekaatri ülesanne oli korraldada asümmeetrilisi rünnakuid mõlemale laevale.

Harjutuse järgmises faasis pardus Itaalia fregati eriüksus nende kopterimeeskonna toetusel EML Kindral Kurvitsale.

Täna saabus ITS Antonio Marceglia Eestisse visiidile ja sildus hommikul Tallinna Vanasadamas. Samuti viibivad Eestis visiidil liitlaslaevad NATO 1. alalisest miinitõrjegrupist, mis valmistuvad Eesti mereväega ühiseks miinitõrjeoperatsiooniks.

ITS Antonio Marceglia on multifunktsionaalne Itaalia fregatt, mille peamine ülesanne on tegeleda õhutõrjega. Laeva pardal on ligi 200 meeskonnaliiget ning relvastuses on õhutõrjekahurid, pealvee raketid ning allveelaevade vastased torpeedod.

Eesti mereväe põhiülesanne on riigi sõjaline kaitse merel ja merelt lähtuvate ohtude vastu. Selleks on mereväel kolm peamist sõjalist võimet: mereolukorrateadlikkuse loomise, miinisõja ja pealveetõrje võimed. Kuna meri on rahvusvaheline keskkond, täidab Eesti merevägi oma põhiülesannet koostöös liitlastega. Lisaks valvab merevägi Eesti merepiiri, osaleb otsingu- ja päästetöödel ning vastutab merereostuse avastamise ja likvideerimise eest Eesti merealal ning tegeleb miinitõrjega.

GALERII

Keri üles