Jäta menüü vahele

Mereväe miinijahtija Admiral Cowan sai uue komandöri

Miinijahtija Admiral Cowani komandöriks sai täna vanemleitnant Märt Uuemaa, kes vahetas välja üle kahe aasta sel ametikohal teeninud kaptenmajor Tanel Kangro.

„Au ja uhkusega võtan selle ametikoha üle. Lähen uutele ülesannetele vastu kindla tundega, sest laeva meeskond on mulle juba tuttav. Olen ka varasemalt sama laeva peal teeninud. Tänan endist komandöri tehtud töö eest ning loodan peagi meeskonnaga tagasi merele suunduda,“ ütles miinijahtija Admiral Cowani uus komandör vanemleitnant Märt Uuemaa.

Miinisadamas miinijahtija Admiral Cowani pardal aset leidnud komandöri vahetuse tseremoonial soovis mereväe ülem kommodoor Jüri Saska uuele komandörile edu ja tänas endist komandöri teenistuse eest, soovides talle kõike head järgnevas teenistuses.

Vanemleitnant Märt Uuemaa alustas oma teenistust 2008. aastal ajateenistust mereväes ning peale teenistust lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli mehhatroonika eriala, kust suundus edasi Suurbritannia kuninglikku Mereväekolledži nooremohvitseride kursusele. Lisaks on ta end täiendanud Tallinna Tehnikaülikoolis magistris ja Läti Kaitseakadeemias. Ta on teeninud mereväes erinevatel ametikohtadel nii baasis kui laevastikus. Aastatel 2011-2014 teenis Märt Uuemaa EML Sakala navigatsiooniohvitserina ning 2017-2020 EML Admiral Cowani komandöri abina.

Seni miinijahtija Admiral Cowani komandöriks olnud kaptenmajor Tanel Kangro jätkab teenistust mereväe operatsioonikeskuses.

Miinijahtija Admiral Cowan on üks kolmest Eesti mereväe Sandown-klassi miinijahtijast. Teised sama klassi laevad on miinijahtijad Ugandi ja Sakala. Lisaks kuulub mereväe sõjalaevastikku ka Lindormen-klassi tuukri- ja toetuslaev Wambola.

Ühest kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine. Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Fotod

Keri üles