Tuukri- ja toetuslaev Wambola komandöriks sai täna vanemleitnant Krister Sooväli, kes vahetas välja üle kahe aasta sel ametikohal teeninud kaptenmajor Ermo Jeedase.
„Märkamatult on saabunud ajajärk, mil Eesti mereväes on juhtivatele ametikohtadele asumas esimesed Eestis koolitatud mereväeohvitserid. See on tõestus nii mereväe arengu jõudmisest järgmisele tasemele kui ka iseseisva kaitsevõime suurenemisest. Võtan suure auga vastu EML Wambola komandöri ametikoha ning ka sellega kaasneva vastutuse nii laeva kui ka selle meeskonnaliikmete eest,“ ütles tuukri- ja toetuslaev Wambola uus komandör vanemleitnant Krister Sooväli tänades ka laeva eelmist komandöri tema pikaajalise ja professionaalse töö eest.
Miinisadamas tuukri- ja toetuslaeva Wambola ees aset leidnud komandöri vahetuse tseremoonial soovis mereväe laevastikuülema ülesannetes olev kaptenleitnant Mati Terve uuele komandörile jõudu ja tänas endist komandöri teenistuse eest, soovides talle kõike head järgnevas teenistuses.
Vanemleitnant Krister Sooväli alustas oma teenistust 2009. aastal ajateenistusega mereväes, mille järel alustas õpinguid Kaitseväe Akadeemias mereväe suunal. 2014. aastal peale kooli lõppu suundus ta teenistusse erinevate laevade peale, kus täitis navigatsiooniohvitseri, operatsiooniohvitseri ja komandöri abi ametikohti.
Vanemleitnant Krister Sooväli on end täiendanud Belgias miinisõjakoolis, Suurbritannias rahvusvahelises üldtaktika kursusel ning omandanud 2020. aastal ohvitseride sõjaväelise väljaõppe teise taseme Lätis. Lisaks omab kogemust kahel NATO 1. alalisel miinitõrjegruppi kooseisus ja erinevatel rahvusvahelistel merevägede õppustel.
Seni tuukri- ja toetuslaev Wambola komandöriks olnud kaptenmajor Ermo Jeedas jätkab teenistust mereväekoolis.
Lindormen-klassi tuukri- ja toetuslaev Wambola on üks kuuest mereväe laevastiku sõjalaevast. Lisaks Wambolale kuuluvad mereväe laevastikku ka kolm Sandown-klassi miinijahtijat- Admiral Cowan, Sakala ja Ugandi ning kaks väekaitse kaatrit- Roland ja Risto.
Ühest kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine. Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.