Jäta menüü vahele

Mereväe tuukrikatsed panid proovile osalejate füüsilised ja vaimsed võimed

Mereväe miinituukrid korraldasid sel nädalal Tallinnas kahepäevased katsed, et välja selgitada sobivad kandidaadid tuukrikooli lähetamiseks ja miinituukri ametisse astumiseks.

„Tuukrikatsetel selgitame välja parimad kandidaadid, keda saata Lätis asuvasse tuukrikooli. Katsed on täpselt sellised nagu tehakse vahetult enne tuukrikooli algust,“ ütles tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe teisipäeval ja kolmapäeval Tallinnas Miinisadamas aset leidnud katsete kohta.

Tuukrikatsed koosnesid barokambri testist, füüsilistest katsetest, ujumisest, sukeldumisharjutusest, inglise keele testist ja intervjuuvoorust. Füüsiliste katsete hulgas oli 5-kilomeetri pikkune jooks, kätekõverdused, istessetõusud ja lõuatõmbed ning ujumiskatsetel tuli läbida 400 meetrit vabastiilis ja 25 meetri vee all.

„Katsete eesmärk on testida eelkõige kandidaatide vastupidavust – tuuker peab olema suuteline ise kogu varustusega veest välja saama. Väga tähtis osa on ka barokambri testil, kus selgitatakse kandidaadi võimekus rõhu all viibida. Kuna see ei ole inimese loomulik keskkond, siis kõigile see lihtsalt ei sobi,“ lisas vanemleitnant Kaasikmäe.

Katsetest võttis kokku osa kaheksa kandidaati, kelle hulgas oli nii tegev- kui ka reservväelasi. Nendest valiti välja kaks, kes saavad tuleval kevadel võimaluse tuukrikooli minna.

Tuukrikool paikneb Läti Liepājas ja seal õpivad nii Eesti, Läti kui ka Leedu tuukrid. Kõigepealt tuleb läbida laevatuukrikursus, mis kestab seitse nädalat. Seejärel on võimalus suunduda miinituukri kursusele, mis sõltuvalt omandatavast tasemest võib kestab kuni aasta.

Mereväe tuukrigrupi miinituukrite peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Miinituukreid ühendav tuukrigrupp kuulub mereväe laevastiku koosseisu.

Galerii 

Keri üles