Jäta menüü vahele

Mereväebaasi juhtimise võttis üle kaptenmajor Meelis Lusti

Tallinnas Miinisadamas peeti pidulik tseremoonia, kus endine mereväebaasi ülem kaptenleitnant Rain Terras andis üksuse juhtimise üle tema kohusetäitjale kaptenmajor Meelis Lustile.

„Mereväel on ees väga põnevad ajad: uute võimearenduste varustus on tulemas ja isegi osaliselt kohal. Sellele vastavale struktuurile üleminek on toimumas, mis annab muuhulgas tugeva raamistiku pikaajalisemaks meresõjavõimete arendamiseks. Ma olen kaitseväele tänulik selle põnevust pakkuva aja eest, mille käigus sain suure kire ja tahtega panustada selle organisatsiooni arengusse,“ ütles kaptenleitnant Rain Terras ning lisas, et kaitseväel on väga hea varustus ja väljaõppe aga inimesed on kaitseväe põhiväärtus, mis määrab Eesti kaitsevõime.

Kaptenleitnant Rain Terras suundus täna reservi, tema teenistus kaitseväes kestis 24 aastat. Ohvitseri teekonda alustas 1998. aastal Saksamaal kadetina Saksa Mereväe Akadeemias, kus täiendas end kuni admirali-kindralstaabiohvitseri koolituseni Saksa Kaitseväe Juhtimisakadeemias. Teenistuse jooksul teenis kaptenleitnant Terras erinevatel ametikohtadel maismaal, kuid kõige hingelähedasemaks peab ta laevaperioodi. 2001. aastal sai temast EML Kalevi komandör ning teenistuse jooksul oli ta ka EML Vaindloo ja EML Sulevi komandör. Esmakordselt võttis ta mereväebaasi juhtimise üle aastal 2005-2008. Sealt suundus ta edasi peastaabi operatiivosakonna staabiohvitserina juhtima mereväe staabi operatiivplaneerimisosakonda, millele järgnes operatsioonistaabi ülema amet mereväes. 2018 aastal võttis ta kaptenleitnant Indrek Hansonilt üle mereväebaasi ülema kohustused ning juhtis baasi kuni tänaseni.

Kaptenmajor Meelis Lusti täidab mereväebaasi ülema kohusetäitja ametikohta kuni mereväe struktuurimuudatuseni, kui võtab üle tänase mereväebaasi järglase lahingteeninduse divisjoni juhtimise. Mereväe uus struktuur rakendatakse septembris.

Tallinna Miinisadamas asuv Mereväebaas on lahingteenindustoetusega tegelev kaitseväe üksus, mis peamiselt toetab meie vetes  regulaarselt korraldavatel rahvusvahelistel miinitõrjeoperatsioonidel osalevaid sõjalaevu. Lisaks laevastikule pakub mereväebaas tagalatoetust ka 2015. aastast Miinisadama linnakus paiknevale sõjaväepolitsei Vahipataljonile.

GALERII

Keri üles