Sel nädalal toimus mereväelase baaskursuse 24-tunnine kontrollharjutus, mille raames pidid kursusel osalejad hülgama laeva ja veetma ööpäeva vees olevas päästeparves.
„Kontrollharjutuse eesmärk on kinnistada teadmisi, mis mereväelase baaskursuse jooksul on väljaõppes omandatud, alates ellujäämisest kuni laevas vaja minevate praktiliste oskusteni,“ ütles veebel Popolitov, mereväe kooli veebel. „Kursuse ja lõpuharjutusega võib täitsa rahule jääda, iga nädalaga õppurite tase tõusis ja kõik sooritasid ka lõputesti positiivsele tulemusele- eesmärk sai täidetud.“
Päästeparve harjutus viidi läbi Miinisadama akvatooriumis, kus imiteeriti ühe laeva kokkupõrget teisega, mille järel tuli laev hüljata. Õppurite ülesandeks oli seejärel meeskondades ujuda päästeparvedeni ning alustada võimalike päästjatega kontakti otsimist. Koostöös politsei- ja piirivalveametiga saabus 24 tunni möödudes helikopter, mis alustas hättasattunud võitlejate päästmist parvedest, et kannatanud seejärel turvaliselt maapinnale toimetada. Tänavusel kontrollharjutusel osales lisaks mereväelastele ka kaks suurtükiväepataljoni tegevteenistujat.
„Mereväekool pakkus meile võimalust osaleda mereväelase baaskursuse kontrollharjutusel ja mõtlesime astuda mugavusstoonist välja ja proovida midagi uut. Piltide ja videote pealt ei tundunud harjutus nii külm ja ebameeldiv, kui ta tegelikult oli. Kogemus oli lõppkokkuvõttes väga äge, midagi täiesti teistsugust,“ ütles raketisuurtükipatarei veebel veebel Margus Oras.
Viie nädalane mereväelase baaskursus on kohustuslik kõigile mereväe sõjalaevadel teenivatele kaitseväelastele, mille jooksul omandatakse mereväe- ja merendusalased põhiteadmised ning oskused. Õpingute vältel valmistuti ette mereväe laevadel tulevasteks ülesanneteks ja omandati praktilisi oskusi kriisiohus tegutsemiseks, nagu tulekahjud, lekked ja laeva hülgamine. Ajateenijad, kes kursusel osalesid suunatakse edasi Eesti mereväe laevadele, kelle teenistus jätkub kuue nädalasel erialakursusel.
Mereväelase baaskursust viib läbi mereväekool, mis korraldab ja annab individuaalset väljaõpet ning tegeleb oma pädevuse piires ka teadus- ja arendustööga.