Jäta menüü vahele

Mereväelased harjutasid laskmist väekaitsekaatrite kaugjuhitavatest relvasüsteemidest

Mereväe väekaitsekaatrite EML Risto ja EML Rolandi meeskonnad said eelmisel nädalal Naissaare lähistel lihvida oma laskeoskusi kaatrite kaugjuhitavatest pardarelvasüsteemidest.

„Kuna kaatritel ei ole kaitserinnatist ehk reelinguid, käib raskekuulipilduja juhtimine sillast kaugjuhtimise teel, mis ongi meile kõige parem variant,“ ütles väekaitsekaater EML Rolandi komandör leitnant Tauno Kuusik.

12,7-millimteetrise raskekuulipilduja M3 Browning kaugujuhitava relvasüsteemi teeb eriliseks ka selle täpsus. Lasermõõdik teeb kindlaks sihtmärgi kauguse ning gürostabilisaator hoiab relva määratud sihtmärgil, mistõttu lainetus sellele suurt mõju ei avalda. Seda kinnitab ka laskmiste tulemus, kus üks sihtmärkidest hävitati esimese valanguga.

Väekaitsekaatrite üksus on mereväe taktikalise tasandi üksus, mille peamine eesmärk on mereväe, liitlaste ujuvkoosseisu ja sadamate julgeoleku tagamine ning meretranspordi julgestamine merelt lähtuvate ohtude eest. Samuti toetamine olukorrateadlikkuse loomisega merel. Täiendavalt on võimalik väekaitsekaatrite rakendamist kadettide praktilise väljaõppe läbiviimisel.

Tänavu märtsis mereväes teenistust alustanud väekaitsekaatrite peamiseks ehitusmaterjaliks on alumiinium, lisaks on kasutatud ballistilise kaitsega paneele. Laev on varustatud kahe peamasinaga Volvo Penta D13MH ning meeskonda kuulub neli liiget.

Keri üles