Jäta menüü vahele

Mereväelased läbisid sõduri baaskursuse lõpurännaku

Üle 100 mereväe jaanuarikutse sõduri läbis eile Männikul 25-kilomeetrise sõduri baaskursuse lõpurännaku, mis pani proovile ajateenijate füüsilise vastupidavuse ja kursusel omandatud oskused.

“Teooria ja praktika on kaks eri asja, seda said meie sõdurid tunda nende senise teenistuse kõige raskemal katsumusel – rännakul. Saadi aru, et omandatud oskused tuleb panna tööle ühtse meeskonnana, sest muudmoodi neile seatud ülesannet läbida ei oleks olnud võimalik,” ütles rännaku korraldaja leitnant Janno-Joosep Naaber.

Rännaku vältel pidid sõdurid lahendama erinevaid ülesandeid, mis panid nende klassitundides ja välilaagrites omandatud oskused proovile. Ülesanded ise sisaldasid vastase tehnika tundmist, takistuste läbimist, taktikalise kannatanu käsitlemist ja kaitsepositsioonide rajamist.

Mereväe sõduri baaskursus lõppeb järgmisel nädalal sõdurivande andmisega. Pärast sõduribaaskursust lähevad ajateenijad autojuhi-, seire-, nooremallohvitseri- ja väekaitsekursustele.

Jaanuari lõpus alustas mereväes teenistust üle 110 uue talvise kutse ajateenija, mis on ühtlasi rekordarv ajateenistuse alustajaid taasiseseisvunud Eesti mereväe ajaloos.

Fotod

Keri üles