Jäta menüü vahele

Mereväelased tähistasid mereväebaasi 91. aastapäeva

“Võin tunda uhkust oma meeskonna üle, sest olete andnud kõik endast oleneva, et meie poolt toetatavad saaksid oma eesmärgid täidetud. Tänavu oleme valdkonnapõhiselt toetamas Eesti mereväe korraldatavat ja ligi 800 osavõtjaga rahvusvahelist miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit, aasta teine pool toob ka kõiki teenistujaid kaasava õppekogunemise Mere-Siil,” ütles mereväebaasi ülem kaptenleitnant Indrek Hanson.

Mereväebaas on 1997. aasta 29. aprillil loodud lahinguteenindustoetusega tegelev kaitseväe üksus, mille organiseerida on logistiline ja administratiivtoetus meie vetes regulaarselt korraldatavatel rahvusvahelistel miinitõrjeoperatsioonidel osalevatele sõjalaevadele. Lisaks laevastikule pakub mereväebaas tagalatoetust ka 2015. aastast Miinisadama linnakus paiknevale sõjaväepolitsei vahipataljonile.

Üksuse eelkäijaks loetakse 1. aprillist 1927 iseseisva üksusena formeeritud merejõudude baasi, millele eelnes 1919. aastal Sõjavägede ülemjuhataja kindralmajor Johan Laidoneri poolt kontradmiral Johan Pitkale antud korralduse alusel moodustatud mereväe koosseisu ja tehnilise-varustuse valitsus. Viimase hallata olid merejõudude varustuslaod, sadamatehased, töökojad ning kõik riigi laevaehituse- ja remondi ettevõtted.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58627
Video: https://www.youtube.com/watch?v=NO94Qa1lfB0

Keri üles