Jäta menüü vahele

Mereväelased tähistasid mereväebaasi 92. aastapäeva

„Tänavu on mereväebaasi eesmärgiks juhtimiskvaliteedi parendamine. Selged otsused ja suunised on selle tee tööriistadeks, et kogu meeskond saaks jõuda ka kõige kaugeimate eesmärkideni,” ütles mereväebaasi ülem kaptenleitnant Rain Terras.

Mereväebaas on 1997. aasta 29. aprillil loodud lahinguteenindustoetusega tegelev kaitseväe üksus, mille organiseerida on logistiline- ja administratiivtoetus meie vetes regulaarselt korraldatavatel rahvusvahelistel miinitõrjeoperatsioonidel osalevatele sõjalaevadele.

Tänaseks on Miinisadamas renoveeritud kaid, mis võimaldavad võtta vastu liitlaste sõjalaevu. Lisaks laevastikule pakub mereväebaas tagalatoetust ka 2015. aastast Miinisadama linnakus paiknevale sõjaväepolitsei Vahipataljonile.Üksuse eelkäijaks loetakse 1. aprillist 1927 iseseisva üksusena formeeritud merejõudude baasi, millele eelnes 1919. aastal Sõjavägede ülemjuhataja kindralmajor Johan Laidoneri poolt kontradmiral Johan Pitkale antud korralduse alusel moodustatud mereväe koosseisu ja tehnilise-varustuse valitsus. Viimase hallata olid merejõudude varustuslaod, sadamatehased, töökojad ning kõik riigi laevaehituse- ja remondi ettevõtted.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59301

Keri üles