Jäta menüü vahele

Merevägi ja Vahipataljon panid laskeoskused võistlusel proovile

Merevägi ja Vahipataljon pidasid täna Tallinnas Männiku harjutusvälja 600m lasketiirus laskevõistluse, kus parimaks tunnistati Vahipataljoni meeskond.

Laskevõistlusel kasutati 9mm kaliibriga püstolkuulipildujat MP5A2 ja sama kaliibriga püstolit HK USP.

Osaleti kolmeliikmeliste võistkondadega, kes esindasid enda allüksust. Võistkondliku esikoha saavutas Vahipataljon. Teisele kohale tuli mereväebaasi ning kolmandale mereväe laevastiku allüksust esindanud meeskond.

„Samas linnakus paiknevate üksuste vahel toimuvad laskevõistlused on head, et sõbraliku võistlusmomendi käigus parimaid selgitada. Samaaegselt saavad osalejad oma laskeoskust üleval hoida, mis on kõigi kaitseväelaste jaoks oluline,“ ütles esikoha saavutanud võistkonna liige nooremleitnant Sergei Zelenin.

Võistlus koosnes kahest laskeharjutusest, mille käigus selgitati välja parimad individuaalsed ning meeskondlikud tulemused. Lasta tuli läbi avadega laskeseina ning üle treppseina erinevate astete, kasutades nii püsti, põlvelt kui lamades laskeasendeid.

Põhja-Tallinnas asuv Miinisadam on mereväe laevastiku, mereväebaasi ja sõjaväepolitsei Vahipataljoni üksuste paiknemiskoht. Linnakus asuvate üksuste ühised laskevõistlused toimuvad vähemalt korra aastas.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59707

Keri üles