Jäta menüü vahele

Miinijahtija Sakala liitub NATO miinitõrjegrupiga

Täna väljus Tallinnas asuvast Miinisadamast Eesti mereväe miinijahtija Sakala, et liituda pooleks aastaks NATO 1. alalise miinitõrjegrupiga.

 

“Olen veendunud, et laeva meeskond tuleb uue komandöri juhtimisel NATO üksuses antavate ülesannetega hästi toime,” ütles mereväe ülema ülesannetes olev mereväebaasi ülem kaptenleitnant Indrek Hanson. “Selle kinnituseks on ka möödunud kuul edukalt läbitud Belgia-Hollandi miinisõja oivakeskuse EGUERMIN katsed ja sertifitseerimine.“

Alates 29. juunist juhib NATO 1. alalist miinitõrjegruppi Läti mereväelane kaptenleitnant Gvido Laudups, kes võttis Riias peetud tseremoonial grupiülema ülesanded üle Eesti mereväeohvitserilt kaptenleitnant Johan-Elias Seljamaalt. Grupi lipulaevaks on määratud Läti mereväe toetuslaev LVNS Virsaitis, millel tegutseb ka grupi juhtstaap.

EML Sakala on üks Eesti mereväele Ühendkuningriigist soetatud Sandown-klassi miinijahtijatest. Alus on ehitatud mittemagnetilisest komposiitplastist ja varustatud ripplabadega, mis koos vööripõtkuriga tagavad talle väga hea manööverdamisvõime.

Merevägi on NATO miinitõrjegruppides osalenud juba üle kümne aasta, panustades iga poolaasta vältel grupi koosseisu erineva sõjalaevaga. Ühena neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevade grupist on NATO 1. alaline miinitõrjegrupp esmaste kiirreageerijate hulka kuuluv valmidusüksus, keda allianss võib viie päeva jooksul saata erinevatesse maailma paikadesse.

Keri üles