Jäta menüü vahele

Militaarpealinn Tapa annab au veteranidele

Tapa valla solistid Indrek Jurtšenko ja Laura Mätlik salvestasid koos kaitseväe orkestri ansambliga veteranide auks muusikavideo.

„Tapa vald on pikka aega teinud koostööd 1. jalaväebrigaadiga ja sel aastal mõtlesime, et tahaksime teha ühe ilusa kingituse veteranidele. Sealt tuligi mõte salvestada muusikavideo, kuhu kaasata ka mõni noor ja andekas laulja,“ ütles Tapa valla kultuurispetsialist Indrek Jurtšenko.

Varasematel aastatel on Tapa vald osa võtnud sinilillejooksust, kuid sel aastal otsustati minna teist teed ja erinevaid ideid arutades jõuti mõtteni salvestada üks muusikavideo. Paljudest erinevatest valikutest jäi sõelale Metsatöllu töötlus loost „Oma laulu ei leia ma üles“.

Seejärel tuli otsida sobivad lauljad, kellest üheks neist osutus Laura Mätlik, kes Vabariigi aastapäeval esitas Tapa lipuväljakul ka hümni.

„See on unustamatu kogemus andekate ja inspireerivate inimestega, keda ühendab muusika! Omalt poolt soovin südamest tänada 1. jalaväebrigaadi ning Eesti kaitseväe orkestri ansamblit,“ ütles solist Laura Mätlik.

Veteranipäeva peetakse Eestis 23. aprillil. Tegemist on päevaga, mil tunnustatakse ja tänatakse neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on uus kasvav ja laienev traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal.

Fotod

Keri üles