Jäta menüü vahele

Narvas tähistatakse Vabadussõja relvarahu aastapäeva

Reedel, 3. jaanuaril möödub 100 aastat sündmusest, mis tähistas sõjategevuse lõppu Vabadussõjas. Meenutamaks vabadusvõitlejate kangelastegusid ning andmaks au sõjas langenutele korraldab 1. jalaväebrigaad koostöös Narva linnavalitsuse, kaitseliidu ning politsei- ja piirivalveametiga Narvas Peetri platsil rivistuse ning relvanäituse.

“Narva linn ning selle tugev kaitse mängisid meie riigi ajaloos väga märgilist tähtsust – kolmele vastase pealetungile vastu pidanud linn, vabadusvõitlejad ja Narva elanikud aitasid Eestil iseseisvust kinnistada. Sel reedel tuleme me Narva linna südames, Peetri platsil, kokku selleks, et meenutada Narva linnaga ja siinsete inimestega 100-aasta taguseid sündmusi ning anda au nendele, kelle jaoks oli Oma riik elutöö,” ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Tähtpäeva tähistamine Peetri platsil algab kell 10:15 piduliku rivistusega, kell 10:30 meenutatakse Vabadussõjas langenuid üle-Eestilise vaikuseminutiga. Pärast rivistust kuni kella 13:00 saab tutvuda 1. jalaväebrigaadi üksustes, liitlaste lahingugrupis, ning jõustruktuurides kasutusel oleva tehnika ja relvadega.

Vabadussõda oli sõda Eesti iseseisvuse kaitseks ja kindlustamiseks 28. novembrist 1918. aastal kuni 3. jaanuarini 1920. aastal, Nõukogude Venemaaga ning 1919. aasta juunis ja juulis Landeswehri vastu. Vabadussõja tulemusel tõrjuti Punaarmee Eestis välja ja Tartu rahulepinguga 2. veebruaril 1920 tunnustati Eesti riiklik iseseisvus.

Keri üles