Jäta menüü vahele

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp harjutas koostööd Soome mereväega

Eile lõppes kolm päeva kestnud NATO 1. alalise miinitõrjegrupi ja Soome mereväe vaheline koostööharjutus, mida külastas ka kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

„Õppusel nähtu andis mulle kindluse meie miinitõrjevõimekusest ja selle väärtusest,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. “Merevägi on lahutamatu osa meie julgeoleku tagamise vahenditest.“

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp külastas sel nädalal Soomes Turu sadamat, pärast mida käivitasid Eesti, Läti ja Hollandi laevad Soome mereväe miinijahtijate Purunpää ja Vahterpääga koostööharjutuse. Kolme päeva jooksul harjutati laevade vahelist manööverdamist, väekaitset ja sidepidamist.

Kaitseväe juhatajal õnnestus harjutuse ajal külastada kõiki õppusel osalenud laevu, tutvuda nende meeskondade, varustuse ja ülesannetega.

Lisaks Eesti mereväe miinijahtija EML Sakala pooleaastasele osalusele rahvusvahelises NATO 1. alalises miinitõrjegrupis on ka grupi ülema ametikoht ning suur osa staabist mehitatud Eesti mereväe poolt.

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp (SNMCMG1) on üks neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevade grupist, mis pakub miinitõrjealast kompetentsi ja mille ülesanne on olla valmidusüksusena esimeste kiirreageerijate hulgas. Grupp koosneb peamiselt liitlasriikide miinitõrjevõimekusega laevadest ning osaleb erinevate riikide harjutustel ja suurõppustel.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/61169

 

Keri üles