Jäta menüü vahele

NATO baasis Camp Marmal langetati Eesti lipp

Möödunud nädalal toimus Eesti kaitseväe demineerimismeeskonna osalusel Afganistani põhjaosas Mazar-e Sharifi lähedal asuvas Camp Marmalis Eesti lipu langetamise tseremoonia, märkimaks Eesti demineerimismeeskonna lahkumist riigist.

„Missioon ise oli oma olemuselt lihtne ja kokkuvõttes said kõik tööd edukalt tehtud. Eesti kohustus NATO ees on täidetud ja oleme nüüd valmis uuteks väljakutseteks,“ ütles rahvusvahelise demineerimismeeskonna üksuse ülem major Hegert Horn.

Tunnustamaks Eesti osalust operatsioonil Resolute Support korraldati TAAC-N (Train Advise Assist Command – North) poolt Eesti lipu langetamise tseremoonia, kus anti üle ka rahvusvahelised sõjalised teenetemärgid (NATO Non-Article 5 missiooni medalid), mis omistati rahvusvahelise demineerimismeeskonna üksuse ülemale major Hegert Hornile, demineerimismeeskonna ülemale vanemveebel Andres Pajurile, veebel Tõnis Mäetalule ning veebel Margus Venele.

Afganistani põhjaosas Mazar-e Sharifi külje all asuvas NATO baasis Camp Marmal täidab teenistusülesandeid ligi 1000 sõdurit Saksamaalt ja teist samapalju 20-st muust NATO liikmesriigist, kelle hulka kuulus ka Eesti.

Eesti kaitseväest täitis baasis oma teenistuslikke ülesandeid neljaliikmeline demineerimismeeskond, kes hoolitses selle eest, et leida ja kahjutuks teha võimalikud lõhkekehad Camp Marmalisse sissetulevatest masinatest ja saabuvatelt inimestelt. Samas pidid demineerijad olema valmis ka baasist välja sõitma, kui mõni liitlane vajas abi. Samuti vaatasid demineerijad üle planeeritud ürituste kohad (konverentsid, tähtsate külaliste visiidid jm) ning kontrollisid baasi ümber laiuvat suurt julgestusala. Kokku osales demineerimiskeskus Afganistanis 21 rotatsioonil.

Keri üles