Jäta menüü vahele

NATO Kirdekorpuse ülema asetäitja väisas õppust Decisive Lancer 2021

Sel nädalal külastab Eestit NATO Kirdekorpuse ülema asetäitja kindralmajor Ulrich Hellebjerg, kes tutvus täna Tallinnas õppuse Decisive Lancer 2021 käiguga.

„Hindan kõrgelt võimalust jälgida õppuse Decisive Lancer tegevusi. See õppus on heaks aluseks Eesti kaitseväe juba muljetavaldava taktikalise võimekuse häälestamiseks. Eesti kaitsevägi on ja jääb oluliseks kirdekorpussesse panustajaks ja usaldusväärseks liitlaseks. Meie pikaaegne koostöö jätkab Balti regioonis turvalisuse edendamist,“ ütles kindralmajor Hellebjerg.

Kirdekorpuse ülema asetäitja külastas täna õppuse Decisive Lancer 2021 juhtstaapi ja kaitseväe põhijuhtimispunkti, kus sai ülevaate õppuse käigust. Lisaks külastas ta Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna staapi, kus tutvus nende tegevusega õppusel.

Kindralmajor Hellebjerg kohtus visiidi käigus ka kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palmiga, kaitseväe peastaabi ülema brigaadikindral Enno Mõtsaga ning NATO Eesti staabielemendi ülema kolonel Mart Vendlaga.

NATO Kirdekorpus on Taani, Poola ja Saksamaa eestvedamisel 1999. aastal loodud NATO üksus, mis on valmis täitma Põhja-Atlandi lepingu artikkel 5 tulenevaid kollektiivkaitse ülesandeid Balti riikides ja Poolas. Kirdekorpuse staap asub Poolas Szczecinis.

Õppuse Decisive Lancer 2021 raames harjutatakse maakaitseringkondade juhtimispunktide staabitöö- ja juhtimisprotseduure koostöös teiste kaitseväe üksuste ja riigiasutustega ning juhtimispunktide ja staapide tegevusi Eesti territooriumi kaitsmisel. Õppus algas esmaspäeval ning lõppeb täna.

Keri üles