Jäta menüü vahele

NATO laevad saabusid Eestisse miinitõrjeoperatsioonile Open Spirit

Täna saabus Tallinnasse NATO 1. alaline miinitõrjegrupp, et osaleda järgmisel nädalal Eesti vetes algaval miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 21.

„Mul on hea meel Miinisadamas tervitada NATO 1. alalist miinitõrjegruppi, kuhu kuulub ka meie endi laev EML Ugandi. Grupi panus algavas operatsioonis aitab muuta Eesti merd meile kõigile ohutumaks,“ ütles mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.

Eestisse saabunud NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi kuuluvad staabi- ja toetuslaev BNS Godetia ning miinijahtijad EML Ugandi, BNS Crocus, FGS Sulzbach Rosenberg, HNLMS Zierikzee ja HMS Pembroke.

„Iga-aastane operatsioon Open Spirit on ülioluline, et vabaneda kõigist Läänemere maailmasõdade aegsetest ajaloolistest lõhkekehadest ning aidata vähendada ohte kalapüügile, laevateedele ja keskkonnale. Lisaks edendab see koostööd Eesit mereväe ja kõigi teiste operatsioonil osalevate riikide vahel,“ ütles NATO 1. alalise miinitõrjegrupi komandör kaptenleitnant Jan Wijchers ning lisas, et tal on hea meel oma miinitõrjegrupiga Eesti mereteede ohutusse panustada.

Sel poolaastal kuuluvad NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi põhikooseisu Saksamaa, Norra, Belgia, Holland, Ühendkuningriigid ja Eesti. Miinitõrjegrupi kooseisus kuuluva miinijahtija Ugandi pardal teenib 39 mereväelast, sealhulgas 6 ajateenijat ja 3 miinituukrit.

NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevad sõjalaevade grupid osalevad erinevatel liitlas- ja partnerriikide poolt korraldatavatel õppustel, harjutustel ja operatsioonidel. NATO 1. alaline miinitõrjegrupp on miinitõrjealase kompetentsiga valmidusüksus, mida allianss võib lühikese etteteatamisega erinevatesse maailma paikadesse ülesandeid täitma saata. Eesti merevägi on igal aasta ühe laevaga NATO miinitõrjegrupi töösse panustanud juba üle kümne aasta.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60427

Keri üles