Jäta menüü vahele

NATO lahingugrupi uue rotatsiooni tankid ja rasketehnika saabusid Eestisse

Tapal teeniva NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi uue rotatsiooni tankid Challenger 2, rasketehnika ja teised sõidukid ning varustus saabusid täna Paldiski sadama kaudu Tapa linnakusse.

Ühendkuningriigi kuningliku tankirügemendi kaitseväelased võtavad septembrikuu jooksul üle vastutuse NATO lahingugrupis oma relvavendadelt Mercia rügemendi 1. pataljonist ning liituvad Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi üksustega. Ametlik vastutuse üleandmine Ühendkuningriigi üksuste vahel toimub 19. septembril.

Ühendkuningriigi varustuse ja tehnika transport Paldiskist Tapale oli planeeritud ja organiseeritud koostöös Briti, Eesti ja Prantsusmaa kaitsevägede logistikute vahel. Näiteks Prantsusmaa kaitseväe veokeid kasutati Briti tankide ja muu rasketehnika veoks Tapa linnakusse.

„Rasketehnika ja tankide transport on alati väljakutseks, eriti siis, kui seda tuleb teha konvoides avalikel teedel,“ ütles toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse ülem major Lauri Kiviloo. „Kuid alates 2017. aastast, mil esimesed NATO lahingugrupi sõdurid Eestisse saabusid, oleme seda teinud regulaarselt ning teame juba hästi, mida oodata. Nagu tavaliselt toimus ka seekordne vedu koostöös sõjaväepolitseiga ning koos eelneva avalikkuse teavitusega, mis loodetavasti vähendas mõju tavaliiklusele.“

Tehnika ja varustuse transport viidi läbi kooskõlas Ühendkuningriigi ja Eesti soovituste ja regulatsioonidega, et vähendada Covid-19 viiruselevikuriski. Saabunud üksuse alustab peagi teenistust Tapal paiknevas NATO lahingugrupis, mis kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60738

Keri üles