Jäta menüü vahele

Õhuseiredivisjon tähistab kahekümnendat sünnipäeva

Täna tähistas Ämari lennubaasis rivistusega oma kahekümnendat sünnipäeva õhuseiredivisjon, mille peamine ülesanne on jälgida Eesti õhuruumi ning panustada NATO õhuruumi kaitse eelhoiatusse.

Divisjoni ülem major Gerry Karro sõnul on kakskümmend aastat tagasi väikese meeskonnana tegevust alustanud üksus läbinud pika arengutee. “Nüüdseks on divisjonist saanud maailmatasemel seire-, juhtimis- ja sidetehnikaga varustatud üksus ning meie õhuväelased on kõrge kvalifikatsiooniga hästimotiveeritud professionaalid,“ ütles major Karro, kelle sõnul on Eesti õhuväe õhuseiredivisjonist tänaseks saanud  NATO integreeritud õhu- ja raketikaitse süsteemi orgaaniline osa.  

Õhuseiredivisjon on õhuväe koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mille staap ja õhuoperatsioonide juhtimiskeskus asuvad Ämari lennubaasi territooriumil ning radarpostid Eesti eri piirkondades. Divisjoni üks meeskond paikneb alaliselt Leedus Karmelavas Balti riikide ühises kontrolli- ja ettekandekeskuses. Õhuseiredivisjon loodi Vabariigi Valitsuse määrusega 1. jaanuaril 1998.

Keri üles