Jäta menüü vahele

Õhutõrjepataljoni ajateenijad said esimesed tuleristsed

Õhutõrjepataljoni tulevased nooremallohvitserid harjutasid sel nädalal kaitseväe keskpolügoonil õhutõrjekahurist maasihtmärkide tabamist.

„Kuu ajaga on sõdurid palju õppinud – nad tegutsevad ühtse meeskonnana, käsitsedes meeskonnarelva korrektselt nii taktikalistel harjutustel kui ka lahinglaskmistel. Sõdurid suudavad tegutseda õhuhäire korral, osutada sihtmärke ja juhtida kahurimeeskonna tuld – seda kinnitavad sihtmärkide tabamused tänastel laskmistel,“ ütles lahinglaskmiste läbiviija leitnant Anders Kokka.

Kokku osales harjutusel 24 tulevast meeskonnaülemat ning 3 kadetti, kes tulevikus hakkavad ise ajateenijaid koolitama. Laskeharjutustele eelnesid sihtimisharjutused nii maasihtmärkide kui ka mehitamata lennuvahendi sihtimisel ning harjutused simulaatoril.

Õppur Ants Jakob Luhaääre sõnul andis laskeharjutus lisaks reaalsele laskekogemusele ka võimaluse proovida kõiki meeskonnarolle: „Tulevase nooremallohviterina on minu lemmik meeskonnaülema roll – ta näeb laiema pilti ja juhendab meeskonda, et kõige parema tabamuse saada. Simulaatoris tundub kõik palju lihtsam – kui relv on laetud päris moonaga ning päästikule vajutades lendab pauguga päris mürsk välja, siis on ikka hoopiski teine tunne. Nüüd, kui see kogemus käes, oskame me ka oma sõdureid paremini õpetada ja suunata,“ ütles õppur Luhaäär.

ZU 23-2 on 23-mm kaliibriga 950 kg kaaluv kaheraudne õhutõrjekahur, mille põhiülesanne lahingus on tõrjuda vastase madalalt lendavaid õhuründevahendeid, kuid vajadusel saab kahurit kasutada ka erinevate maasihtmärkide purustamiseks.

Lisaks õhutõrjekahuritele kuuluvad tänase õhutõrjepataljoni relvastusse raketikompleks Mistral, mobiilne tulejuhtimissüsteem ja eelhoiatusradar Giraffe.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59645

Keri üles