Jäta menüü vahele

Õhuväe kopter toetab õppusel Kevadtorm maapealseid üksusi õhust vastase leidmisel

Õhuväe piloodid harjutavad Kevadtormil koostöös Eesti ja liitlaste õhutulejuhtidega vastase leidmist ja tema kahjutuks tegemist.

„Täna toetasime maapealseid üksusi kahes etapis, kõigepealt vastase leidmisel ja seejärel nende hävitamisel õhust. Samal ajal koos meiega lendas ka õhuväe õppereaktiivlennuk  L-39, kes oli meie mõistes vastase poolel. Õnneks me täna ei kohtunud,“ ütles õhuväe piloot-vaatleja kapral Ralf Järvamägi.

Kuigi sel aastal välisriikidest osalejaid pole, saavad õhuväelased siiski teha koostööd liitlastega, Tapal paikneva NATO lahingugrupiga. Eilsel treeninglennul said Eesti õhuväe piloodid harjutada koostööd nii Eesti kui Suurbritannia ja Taani õhutulejuhtidega.

„Tänane päev läks edukalt. Saime teha kaks lendu, nägime vastast ja saime ka maapealseid üksusi aidata,“ ütles õhuväe piloot-vaatleja reamees Janet Lain võttes päeva kokku. „Ma ise olen eelnevalt osalenud ainult ühel, möödunud aasta Kevadtormil, mis oli oma mahult ja pikkuselt suurem. Nimelt oleme varasemalt õppust toetanud nelja kopteriga erinevatest Eesti asukohtadest, aga sel aastal toetame ühe kopteriga Ämarist.“

Kevadtormi õppus on jaotatud kahte peamisse etappi. 25.–30. aprillini toimub väliõppus, mille käigus mängitakse läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.–8. maini toimuvad keskpolügoonil üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Lisaks liitlastele ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksustele osalevad Kevadtormil ka küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

Fotod

Keri üles