Jäta menüü vahele

Õhuväe õhuseiredivisjon ülemaks sai major Gerry Karro

Täna Ämaris toimunud pidulikul tseremoonial andis major Hardi Lämmergas õhuseiredivisjoni juhtimise üle major Gerry Karrole.

„Õhuseiredivisjon alustas 1998. aastal kolmeteistkümne teotahtelise inimesega kuid ilma tehnikata. Tänaseks teenib divisjonis üle saja inimese, üksusel on võimekas õhuoperatsioonide juhtimiskeskus ja kaasaegne kogu Eestis kattev seire- ning sidetehnika võrgustik,“ ütles õhuväe staabi ülem õhuväe ülema ülesannetes kolonel Riivo Valge.

Major Gerry Karro on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli telekommunikatsiooniinsenerina, Leedu Sõjaväeakadeemia õhuoperatsioonide juhtimise erialal ning USA Õhuväe juhtimis- ja staabikolledži magistrikraadiga. Major Karro alustas teenistust kaitseväes 2003. aastal radarsüsteemi operaatorina, tõusis radarposti ülemaks, juhtis seejärel insenertehnilist kompaniid ja gruppi ning täitis õhuseiredivisjoni ülema asetäitja kohustusi.

Alates 2012. aastast õhuseiredivisjoni ülemana teeninud major Hardi Lämmergas jätkab teenistust Eesti õhuväe staabis operatiivjaoskonna ülemana.

Õhuseiredivisjon on õhuväe koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mille staap asub Ämari lennubaasi territooriumil, kuid mille allüksused asuvad mitmel pool Eesti eri piirkondades. Lisaks sellele paikneb divisjoni üks meeskond alaliselt Leedus Karmelavas Balti riikide ühises kontrolli- ja ettekandekeskuses. Divisjoni peamised ülesanded on Eesti õhuruumi seire ning NATO integreeritud õhu- ja raketikaitse süsteemi (NATINAMDS) osana ka Eesti ja meie liitlasmaade õhuruumi kaitsesse panustamine eelhoiatusega ning vajadusel NATO õhuturbehävitajate sihitamisega.

Keri üles