Jäta menüü vahele

Oktoobrikutse ajateenijad õpivad metsas hakkamasaamist

Eelmisel nädalal Jõhvi linnakus teenistust alustanud sõdurid õppisid sel nädalal toimunud esimeses välilaagris metsas hakkamasaamiseks vajalikke oskusi.

Jõhvi linnaku sõduribaaskursuse ülem kapten Ragnar Rannamets ütles, et esimese kahepäevase välilaagri eesmärgiks oli anda sõduritele aimu välioskustest: „Alguses pelgasin, et esimene välilaager võib osadele sõduritele olla veidike šokeeriv – telkmantli all magamine, tegevusi täis päevad ning uute oskuste omandamine sügiseses metsas võivad kurnata. Aga sõdurid olid tublid ning kindlasti saavad järk-järgult tõuseva koormusega hakkama.“

Esimese välilaagri ajal õppisid sõdurid katelokiga söögi tegemist, telkmantli püstitamist ja selle all magamist, maskeerimist, erinevaid liikumisviise, tunnimehe oskusi ning kahtlaste isikute kinnipidamist. Tuleval nädalal suunduvad Jõhvi linnaku oktoobrikutse sõdurid teisse välilaagrisse, et kinnistada ja arendada omandatud oskusi ning harjutada hukukindluse tõstmist, ehk üksikvõitleja kaevikute kaevamist.

„Ajateenistuses ei ole midagi kontimurdvat – tuleb hoolikas olla ning kõik on tehtav. Näiteks, telkmantli püstitamisel järgisin täpselt instruktorite õpetusi ning ärkasin kuivana,“ jagas muljeid reamees Simon Rüsse ja lisas, et ta on juba kaitseväe korraga harjunud. „Kaaslastega on vedanud – meil on hea energiaga rühm ning ehk seetõttu kõik, mida teeme, tundub huvitav ja äge.“

Üksikvõitleja põhioskuste omandamine, ehk sõduri baaskursus, kestab seitse nädalat ja lõpeb 3. detsembril. Baaskursuse vältel õpivad sõdurid tundma teenistusrelva, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ja omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest. Kursus lõpeb teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva sõdurieksamiga ning rännakuga.

Galerii

Keri üles