Jäta menüü vahele

Oktoobrikutsega alustas ajateenistust ligi 950 noort

Sel nädalal alustasid kaitseväe erinevates väeosades 8 kuu pikkust riigikaitselist väljaõpet ligi 950 põhikutse ajateenijat.

Diivisi 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakutes asus teenistusse pea 500 noort.

 „Järgmisel aastal plaanin pühenduda kõrghariduse omandamisele, enne seda otsustasin ennast nii füüsiliselt kui ka vaimselt proovile panna. Ma usun, et ajateenistus annab hea võimaluse ka minu esivanemate keelt heal tasemel omandada,“ ütles 1.jalaväebriaagdis teenistust alustanud reamees Sophia Eveliin Lamvol, kes tuli ajateenistusse Ameerika Ühendriikidest.

Diviisi 2. jalaväebrigaadis alustas oma teenistust ligi 270 kutsealust, staabi ja sidepataljonis üle 120 ning suurtükiväepataljoniga ligi 40 ajateenijat. Lisaks tuli küberväejuhatusse aega teenima üle 10 noore.

Ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuu pikkust teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.

Põhikutse ajateenijad läbivad esimese kaheksa nädala jooksul sõdurioskuste baaskursuse ning alustavad seejärel üksuse koostööõpet, eelkutse ajateenijad läbivad lisaks kahekuulisele baaskursusele vastavalt ametikohale kas autojuhi- või nooremallohvitseride väljaõppe.​

Keri üles