Sellel nädalal alustas oma kaheksa kuu pikkust ajateenistust ligi 880 kutsealust, kes on osa selle aasta viimasest ajateenistusse kutsumise lainest. Noormehed ja neiud asuvad teenistusse erinevates väeosades üle Eesti, kus läbivad mitmekülgse sõjalise väljaõppe.
Diviisi 2. jalaväebrigaadi Taara linnakus alustas teenistust ligi 350 kutsealust.
„Sügisel alustavatel sõduritel on kandev roll üksuse ülesannete täitmisel. Teist saavad eriala spetsialistid, kes üksusele määratud ülesande vahetult ellu viivad. Kaheksa kuud on lühike aeg. Selleks, et meeskonnana õnnestuksite on vaja hakata tööle oma vaimu ja kehaga päevast number üks. Pikka meelt ja julged peale hakkamist. Te saate hakkama,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Jaan Kessel oktoobrikutsele peetud kõnes.
Diivisi 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakutes asus teenistusse pea 420 noort, kellest viis on naised.
„Olen suure osa oma elust elanud välismaal ja soovisin nüüd midagi kodumaale tagasi anda – ajateenistus tundus selleks igati sobilik. Varasem kogemus Kaitseliidus andis samuti kinnitust, et see võib olla minu jaoks õige koht. Ajateenistusest ootan suurt vaimset ja füüsilist väljakutset – tahan iseendale tõestada, et olen selle läbimiseks võimeline. Vähene naisterahvaste arv mind ei heiduta, pigem paneb see mind rohkem tegutsema, et naiste tugevust ja vastupidavust kinnitada. Ja päeva lõpuks oleme me kõik soost sõltumata ennekõike sõdurid,“ ütles pioneeripataljonis kaheksakuulist ajateenistust alustanud reamees Kiara Kink.
„Anname värsketele sõduritele head jalaväelase baasteadmised, kust tulevikus väljaõppega edasi minna. Neid ootab kindlasti ees huvitav ja põnev aeg. Väljakutseteks saavad nii nende kui ka meie jaoks olema sõdurite füüsilise vormi viimine jalaväelastele vajalikule tasemele ja laskeoskuse arendamine,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni lahingtoetuskompanii kompaniiülem kapten Mart Madissoo.
Samuti alustavad käesoleval nädalal Ämaris teenistust diviisi staabi- ja sidepataljoni ligi 80 võitlejat ning Tapal pea 35 diviisi suurtükiväepataljoni värsket ajateenijat.
Järgmistel päevadel alustatakse ligi kahekuulist sõduri baaskursust, mille käigus omandavad ajateenijad põhilised teadmised üksikvõitleja jalaväetaktikast, liikumisviisidest, maskeerimisest, relva kasutamisest, käemärkidest, välitingimustes toitumisest ja sidepidamise reeglitest.
Ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuu pikkust teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.