Jäta menüü vahele

Operatsioonil Barkhane osalevad Eesti kaitseväelased said Prantsuse missioonimedalid

Teisipäeval Gao sõjaväebaasis toimunud rivistusel andis Prantsuse Võõrleegioni pataljoni Dragon ülema asetäitja Eesti kontingendi kaitseväelastele üle Prantsusmaa missioonimedalid (Médaille d´Outre Mer) ning tänas neid nende panuse eest.

„Ma tänan teid panuse eest meie ühises võitluses terrorismi vastu. Te olete distsiplineeritud ja professionaalsed ja ma näen igapäevaselt, et Prantsuse Võõrleegioni ning Eesti üksuse koostöö Gaos on väga hea,“ ütles Võõrleegioni pataljoni Dragon ülema asetäitja kolonelleitnant Sèbastian Guillot Eesti kaitseväelastele.

Operatsioonil Barkhane teeniv Eesti kontingent tegutseb Malis Prantsuse Võõrleegioni kõrbesõja pataljoni taktikalises grupis Dragon. Lisaks jalgsi ja soomustatud patrullide läbiviimisele Gaos ja selle lähiümbruses transportööridel SISU XA-188 EST peavad Estpla-34 sõdurid mehitama baasi pääslaid ja vaatlusposte ning täitma kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Rahvuslik toetuselement NSE-5 toetab Estpla-34 logistikaalaselt, jalaväerühm ja toetuselement alluvad operatsioonipiirkonnas kontingendi vanemale. Eesti üksuste rotatsioonid Malis kestavad neli kuud ja Estpla-34 saabub koju 2020. aasta aprillikuus, kui Malis alustab teenistust Estpla-36.

Prantsusmaa operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismivastane võitlus ja ebaseadusliku immigratsiooni ohjamine.

Keri üles