Jäta menüü vahele

Operatsioonil Barkhane osalevad Eesti kaitseväelased said Prantsuse missioonimedalid

Täna Gao sõjaväebaasis toimunud pidulikul rivistusel anti Eesti kontingendi kaitseväelastele üle Prantsusmaa missioonimedalid ühes tänuavaldustega nende panuse eest mässutõrjeoperatsioonil.

„Teie panus on olnud märkimisväärne kolmel põhjusel – teie meelsus ja hoiakud, töö efektiivsus ning kohaolek siin meie kõrval. Ja selleks, et väljendada meie tänu, on mul hea meel ja au panna teile rinda ülemere medal Saheli nõelaga, mille küljes olev lint sümboliseerib seda sidet, mille me nelja kuu jooksul lõime sini-valge-punase lipu ning sini-must-valge lipu vahel,” ütles Prantsuse 1. Kõrbe Lahingüksuse Roc Noir ülem kolonel Thomas Noizet oma kõnes rõhutades, et eestlaste kohalolu Malis prantslaste kõrval sümboliseerib omavaheliste jõudude ühendamist.

„Arvestades, et missiooni jooksul tuli ülesannete täitmisel teinekord improviseerida ja lühikese etteteatamise ajaga plaane muuta ning vajadusel olla kõrgendatud valmisolekus, sai rühm neile antud ülesannetega hästi hakkama. Ma usun, et sama külmavereliselt jätkavad nad oma teenistust ka Eestis,“ ütles Eesti kontingendi ülem major Rauno Viitmann tänades kõiki Eesti kontingendi kaitseväelasi.

Ülemere medal Saheli nõelaga on missioonimedal, millega autasustatakse sõjaväelasi, kes on alates aastast 1962 teeninud ülemeremaades.

Täna medalitega tunnustatud Eesti kontingenti koosseisu kuulub ligemale 50 Eesti kaitseväelasest, kelle peamine ülesanne mässutõrjeoperatsioonil on baasi ja selle lähiümbruse julgeoleku tagamine.

Nigeri jõe kaldal paiknevas Prantsusmaa sõjaväebaasis on Eesti kaitseväelased teenistuses alates 2018. aastast. Praegune Eesti kontingent alustas oma neljakuulist teenistust operatsioonil Barkhane aprillikuus.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

 

Keri üles