Jäta menüü vahele

Õppus Bold Hussar sulandas liitlaste lahingugrupi 1. jalaväebrigaadi koosseisu

Kaitseväe keskpolügoonil lõppes 1. jalaväebrigaadi õppus Bold Hussar 2, mille eesmärk oli harjutada kokku brigaadi üksused ja integreerida brigaadi koosseisu hiljuti Eestisse saabunud uus liitlaste lahingugrupp. Kokku võttis õppusest osa ligi 2 300 kaitseväelast ja kaitseliitlast Eestist, Suurbritanniast, Prantsusmaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

„Õppuse eesmärgiks oli sõna otseses mõttes sulandada hiljuti Eestisse saabunud uus liitlaste lahingugrupp 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Selleks olime loonud õppuse stsenaariumi, mille raames 1. jalaväebrigaadi poolt juhitud erinevatest allüksustest moodustatud löögirusikas harjutas omavahelist koostööd ja tegutsemist brigaadi raamistikus selleks, et vajadusel otsustuskindlalt viia ellu kaitsvaid ja ründavaid operatsioone,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Andrus Merilo.

Erinevate takstikaliste olukordade lahendamisel said üksused harjutada näiteks sõbralikest üksustest läbiliikumist, olukorrateadlikkuse loomist nii kõrgemale staabile kui ka kõrvalasuvatele üksustele, plaanide kiiret muutmist ning samakooskõlastamist jne.

Õppus Bold Hussar jätkas kolmenädalast õppuste seeriat, kus esimeses etapis – õppusel Ymir –  harjutasid 1. ja 2. jalaväebrigaadide üksused liitlaste lahigugrupi ja Ühendkuningriigi sõjaväelastega koos ja vastu tegutsedes erinevate taktikaliste situatsioonide lahendamist nii ründavates kui ka kaitsvates operatsioonides.

Eile lõppenud õppusel Bold Hussar harjutasid  brigaadi alluvuses tegutsenud liitlaste lahingugrupp, USA jalaväelased ning Kalevi jalaväepataljoni üksused koostööd brigaadi raamistikus. Vastast etendasid õppusel Kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased, Kuperjanovi jalaväepataljoni sõdurid ning Scoutspataljoni kompanii baasil moodustatud lahingugrupp. 

Tuleval nädalal kulmineerub õppuste seeria Viru jalaväepataljoni juhitud kompaniitaseme lahinglaskmistega Tornaado, mille peamisteks treenitavateks üksusteks on Kuperjanovi ja Kalevi jalaväepataljonide allüksused. 

Õppust Bold Hussar juhtis 1. jalaväebrigaadi staap, mille tegevust toetasid 1. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ajateenijad. Õppusele pakuti õhutoetust Eesti õhuväe kopteritega Robinson ja Saksamaa ning Suurbritannia hävituslennukitega Eurofighter.

Õppus Bold Hussar lõpetab hiljuti Eestisse saabunud liitlaste lahingugrupi 1. jalaväebrigaadi koosseisu integreerimise paketti.

Fotod

Keri üles