Jäta menüü vahele

Õppus Viru Sügis lõppes reservõppekogunemisega

11. oktoobril alanud Viru jalaväepataljoni õppus Viru Sügis lõppes reedel reservõppekogunemisega, kuhu oli kutsutud reservohvitserid ja allohvitserid. Reservõppekogunemise eesmärgiks oli värskendada planeerimisoskused ning valmistuda tuleva aasta suurõppuseks Siil 2022.

„Eesti kaitseväe peamiseks lahingujõuks on reservväelastest koosnevad üksused, mis viivad vajadusel ellu rahuajal koostatud riigikaitseplaane,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga ning lisas: „reservväelaste kaasamine pataljoni riigikaitseliste tegevuste ettevalmistamisse ühendab endas kaks eesmärki – hoiab reservülemate mälu ja oskused värskena. Annab tegevväelastele võimaluse uusi nurki avastada, nüansse märgata ning detailidesse sisse vaadata.“

Õppus Viru Sügis algas eelmise nädala alguses, mil Viru jalaväepataljoni tegevväelased vaatasid üle lahinguvalmiduse plaanid ning viisid sisse vajalikud täpsustused. Reedel tutvustati kohale tulnud kompaniide ja rühmade reservülematele nende rolli pataljoni lahinguvalmiduse saavutamisel, saadi kaardiharjutuse raames planeerimisülesanne ning laupäeval käidi koostatud plaaniga maastikuluurel.

Seejärel alustasid reservväelased oma üksuste plaanide lihvimist ja vormistamist. Pühapäeval toimunud taktikalise otsustusmängu raames harjutati otsuse vastuvõtmist olukorra olulise muutmise korral ning toodi välja sellega kaasnevad dilemmad. Samuti tutvustati reservväelastele üksuste formeerimisprotsessi ning sellele järgnevaid tegevusi. Õppekogunemine lõppes laskeoskuste värskendamisega.

Reservrühmaülem lipnik Juho Ikkonen planeeris oma rühma tegevust pataljoni raamistikus Narva linna kaitsel: „Ma loodan, et vajadust meie plaani ellu viia kunagi ei tule, aga ma usun, et kui vile käib, on Eesti kaitstud. Õppekogunemised hoiavad meie oskused üleval ning võimalus kaasa rääkida sellistes reservväelaste jaoks olulistes protsessides nagu formeerimine, üksuse lahinguvalmiduse saavutamine, ühtlustatud tegevuseeskirjade väljatöötamine teeb reservarmeed tõhusamaks.“

Lisaks reservohvitseridele olid tänavu kohale kutsutud ka allohvitserid, kes tutvusid üksuse varustusega, selle pakendamise põhimõtetega, harjutasid masinate koormamist ning said soomustransportöör Pasi sõiduõpet.

GALERII

Keri üles